Velkou doménu Hotelu Rustikal tvoří vlastní vinařství. Vinařství Rustikal je oddělenou součástí hotelového komplexu v historické ulici Na hradbách (nachází se 250 m od hlavní budovy hotelu). Vzniklo v roce 2007 z rodinné tradice a osobní vášně majitele. Šetrné zpracování technologií redukované sklizně a řízené kvašení dává vínům osobitý charakter i chuť. Vinařství Rustikal se pyšní 12ha vlastních vinohradů, spadajících do vinařské trati Podhůří. Díky těmto vinohradům je vinařství schopno si samo vypěstovat veškeré hrozny potřebné pro svou produkci. Roční produkce vinařství činí asi 20.000 lahví.

Vinařství Rustikal se zaměřuje spíše na kvalitní suchá vína, ale pro uspokojení chuťových potřeb všech svých zákazníků vyrábí i vína se zbytkovým cukrem.

Vína z Vinařství Rustikal jsou určena ke zkvalitnění zážitku z pobytu našich hotelových zákazníků a skvěle doplňují sortiment hotelové restaurace.

Naše vína si můžete zakoupit na recepci hotelu a v hotelové restauraci, nebo přímo ve vinařství, které bývá v letních měsících otevřeno.

Hotelová vinárna a Vinařství Rustikal jsou ideální prostory pro jakékoliv vaše soukromé, či firemní akce. Vaši akci lze obohatit o řízenou degustaci našich vín, nebo prohlídku výroby vína, či prohlídku vinohradů. Pro domluvení vaší akce kontaktujte recepci na tel. 775 565 760